Apie ką šis projektas?

✦ Mūsų istorija

Projekto pradžia. Kaip viskas prasidėjo. Kokie procesai. Apie pasakas gestų kalba. Projekto pradžia. Kaip viskas prasidėjo. Kokie procesai. Apie pasakas gestų kalba. Projekto pradžia. Kaip viskas prasidėjo. Kokie procesai. Apie vaikus. Projekto pradžia. Kaip viskas prasidėjo. Kokie procesai. Apie pasakas gestų kalba.

Vaikai dievina pasakas. Pasakos yra puikus įrankis kurtiesiems ir kitiems, besidomintiems gestų kalba, nes suteikia galimybę mokytis tarptautinės gestų kalbos ir anglų kalbos.Vaikai dievina pasakas. Pasakos yra puikus įrankis kurtiesiems ir kitiems, besidomintiems gestų kalba, nes suteikia galimybę mokytis tarptautinės gestų kalbos ir anglų kalbos.Vaikai dievina pasakas. Pasakos yra puikus įrankis kurtiesiems ir kitiems, besidomintiems gestų kalba, nes suteikia galimybę mokytis tarptautinės gestų kalbos ir anglų kalbos.Vaikai dievina pasakas. Pasakos yra puikus įrankis kurtiesiems ir kitiems, besidomintiems gestų kalba, nes suteikia galimybę mokytis tarptautinės gestų kalbos ir anglų kalbos.Vaikai dievina pasakas. Pasakos yra puikus įrankis kurtiesiems ir kitiems, besidomintiems gestų kalba, nes suteikia galimybę mokytis tarptautinės gestų kalbos ir anglų kalbos.Vaikai dievina pasakas. Pasakos yra puikus įrankis kurtiesiems ir kitiems, besidomintiems gestų kalba, nes suteikia galimybę mokytis tarptautinės gestų kalbos ir anglų kalbos.

Partnerių pristatymas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras (LKNUC)

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras (LKNUC), įkurtas 1945 m., yra valstybinė įstaiga, teikianti įvairių lygių – nuo ​​ikimokyklinio iki profesinio mokymo – ugdymą vaikams su klausos negalia. Centre taip pat yra Gestų kalbos ugdymo ir mokymo skyrius, skatinantis gestų kalbos vartojimą, taip pat Švietimo paramos skyrius, teikiantis specializuotą pagalbą visoje šalyje. LKNUC siekia būti modernia, atvira ir įtraukia švietimo įstaiga, užtikrinančia kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų integraciją į visuomenę ir remiančia jų sėkmingą savarankišką gyvenimą.

Gaudemo mokykla

Gaudem mokykla, anksčiau vadinta Instituto Hispanoamericano de la Palabra, buvo įkurta 1962 m. kaip mokykla, kuri specializuojasi kurčiųjų mokinių ugdyme. 2008 m. ji perėjo prie įtraukiojo modelio, priimdama girdinčiuosius mokinius ir skatindama bendrą mokymosi aplinką, kuri būtų prieinama ir praturtinanti visiems. Mokykloje mokosi įvairus mokinių kolektyvas, įskaitant kurčius mokinius, mokinius su intelekto negalia, autizmu (ASD), mokinius be negalios ir pažeidžiamose situacijose esančius asmenis. Ji taiko dvikalbį požiūrį, integruodama ispanų gestų kalbą (LSE) ir ispanų kalbas, taip pat anglų ir ispanų kalbas. Gaudem įgyvendina bendro mokymo modelį, kai kiekvienoje klasėje yra po du mokytojus – vienas specializuojasi šnekamojoje kalboje, o kitas – gestų kalboje – užtikrinant visapusišką visų mokinių dalyvavimą. Be to, mokykla siūlo specializuotas programas mokiniams su negalia ir socialiniais sunkumais, skatindama įtrauktį per bendrą veiklą. Mokykloje taip pat teikiama platus popamokinės veiklos ir logopedinių paslaugų spektras, remiantis holistinį mokinių vystymąsi. Mokymo kooperatyvo valdoma Gaudem mokykla ir toliau yra įsipareigojusi teikti prieinamą, įtraukų ir aukštos kokybės išsilavinimą.

Specialiojo ugdymo centras

Janušo Korczako specialusis kurčiųjų ugdymo ir priežiūros centras yra specialiojo ugdymo centras, teikiantis paslaugas klausos negalią turintiems mokiniams, kurtiesiems mokiniams ir mokiniams, turintiems afaziją ar bendravimo sutrikimų. Centrą sudaro Specialioji I sektorinė profesinė mokykla, Specialioji technikos vidurinė mokykla, Specialioji vidurinė mokykla ir Aukštoji mokykla, jame mokosi 15–24 metų mokiniai. Mokyklos personalas – tai kurčiųjų ugdymo ir oligofrenijos pedagogikos specialistai, dirbantys mokytojais, specialiais pedagogais – korepetitoriais, profesijos mokytojais, kalbos ir kalbos sutrikimų terapeutais bei psichologais. Pagrindinis Centro tikslas ir uždavinys – suteikti studentams tokį bendrąjį, profesinį ir socialinį pasirengimą, kad jie galėtų savarankiškai gyventi šeimoje, bendruomenėje ir visuomenėje.

Italijos mokykla

Asociacija buvo įkurta 2010 m., siekiant paremti jaunimo, jaunų suaugusiųjų, Turino Istituto dei Sordi absolventų grupę, kad jie galėtų ugdyti verslumo įgūdžius ir būti aktyvesni darbo rinkoje. Pagrindinė idėja buvo bendradarbiauti su mokykla valdant kai kurias patalpas (kantiną, valgyklą) ir į ekonominę veiklą grąžinti nenaudojamą turtą, pavyzdžiui, nedidelę dirbamą žemę ir kai kuriuos kambarius, anksčiau naudotus mokyklos reikmėms. Visa tai atsižvelgiant į augimą skaitmeninėje aplinkoje ir diegiant novatoriškas technologijas veikloje, kuri anksčiau buvo valdoma pagal labai tradicines formules. Asociacija aktyviai veikia dvigubos diskriminacijos srityje, daugiausia dirbdama su jaunimu, kuris susiduria su bent dviem galimomis silpnumo visuomenėje priežastimis: neįgalieji ir migrantai; neįgalieji ir moterys; neįgalieji su dviguba diagnoze; neįgalieji ir bedarbiai.

Čekijos mokykla

Mūsų mokykla teikia specializuotą ugdymą. Mes rūpinamės ikimokyklinio, jaunesniojo ir vyresniojo mokyklinio amžiaus vaikais. Mūsų švietimo įstaigoje mokome pagal dvi ugdymo programas. Kurtieji mokiniai ugdomi pagal programą „Negirdžiu, bet suprantu“. Mokymas pritaikytas vaikams su klausos negalia, o gestų kalba laikoma jų gimtąja kalba. Mokymas vyksta visapusiško bendravimo principu, o čekų kalba dėstoma kaip pirmoji užsienio kalba. Antroji mokymo programa „Noriu kalbėti kaip kiti“ skirta mokiniams, turintiems klausos sutrikimų, kalbos sutrikimų, sensorinių sutrikimų ir specifinių mokymosi sunkumų. Mūsų mokymo programos pirmiausia siūlo individualų požiūrį, tinkamą darbo tempą ir klases su nedideliu mokinių skaičiumi. Stengiamės kuo labiau individualizuoti savo mokymo metodus, kad geriausiai patenkintume konkrečius mūsų mokinių poreikius. Mokiniams iš tolimesnių vietovių teikiame apgyvendinimą bendrabutyje.

Slovėnijos mokykla

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras (LKNUC), įkurtas 1945 m., yra valstybinė įstaiga, teikianti įvairių lygių – nuo ​​ikimokyklinio iki profesinio mokymo – ugdymą vaikams su klausos negalia. Centre taip pat yra Gestų kalbos ugdymo ir mokymo skyrius, skatinantis gestų kalbos vartojimą, taip pat Švietimo paramos skyrius, teikiantis specializuotą pagalbą visoje šalyje. LKNUC siekia būti modernia, atvira ir įtraukia švietimo įstaiga, užtikrinančia kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų integraciją į visuomenę ir remiančia jų sėkmingą savarankišką gyvenimą.

Mūsų tikslas

Prieinamumas

Užtikrinti, kad kurtieji ir neprigirdintys mokiniai turėtų prieigą prie aukštos kokybės edukacinių išteklių tarptautinių gestų ir rašytinės anglų kalbos temomis.

Švietimo parama

Suteikti mokytojams, pedagogams ir šeimoms struktūrizuotą medžiagą, skirtą kurčiųjų vaikų mokymosi patirčiai gerinti.

Dvikalbis mokymasis

Skatinti anglų kalbos ir tarptautinių gestų kalbos įgūdžių ugdymą per įtraukiantį literatūrinį turinį.

Kultūros atstovavimas

Skatinti vertinti Europos literatūros paveldą, sudarant istorijas prieinamas kurtiesiems besimokantiesiems.

Mūsų vizija

Ką mes siekiame padaryti?

✦ „SignTales“ – tai projektas, skirtas padėti mokiniams, ypač kurtiesiems, mokytis anglų kalbos ir tarptautinės gestų kalbos.

SignTales-„Instagram-irasas_20250319_192212_0000-1.png

1. Sukurti daugiakalbę literatūros kolekciją:

Sukurkite 18 adaptuotų literatūros kūrinių, folkloro ir pasakų iš šešių Europos šalių rinkinį, išversdami juos į tarptautines gestų ir nacionalines gestų kalbas.

2. Pritaikyti mokomąją medžiagą skirtingoms amžiaus grupėms:

Užtikrinkite, kad turinys būtų prieinamas trimis ugdymo lygmenimis: ikimokyklinio, pradinio ir vidurinio, kad jis būtų tinkamas įvairiems mokymosi poreikiams.

3. Sukurkite tarptautinius ženklus – anglų kalbos žodyną:

Sukurkite esminių terminų žodynėlį.

4. Pateikite struktūrizuotus edukacinius išteklius:

Suteikti mokytojams išteklių, kaip efektyviai naudoti šią medžiagą mokant kurčius vaikus.

5. Skatinkite kurčiųjų vaikų pasakojimo įgūdžius:

Remti pasakojimo raiškos ugdymą gestų kalba,
skatinant kūrybiškumą ir saviraišką.

6. Skatinti kultūrinius mainus:

Skatinti vertinti Europos literatūros paveldą, sudarant sąlygas kurtiems besimokantiesiems susipažinti su tradicinėmis istorijomis.

7. Didinti informuotumą:

Skatinti gestų kalbos prieinamumą ir kurčiųjų įtraukųjį ugdymą, užtikrinant, kad daugiau mokyklų ir įstaigų pripažintų dvikalbio mokymosi svarbą kurtiesiems mokiniams.

Skip to content